belly of a pregnant woman and a flower


کیت LH چیست ؟

کیت تخمک گذاری یا کیت LH ، میزان ترشح هورمون LH را شناسایی می کند . هورمون LH قبل از تخمک گذاری در خون و ادرارافزایش می یابد . برای بالا بردن شانس بارداری، روش استفاده از کیت تخمک گذاری ، یکی از بهترین راه ها برای تخمین زمان مناسب رابطه زناشویی است. این تست مشخص می کند که بدن شما در سیکل ماهانه خود چه زمانی وارد مرحله اوج باروری می شود.

 

نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری :

کیت تخمک گذاری همراه خود یک دستورالعمل دارد که شما را در مورد نحوه استفاده از آن راهنمایی می کند. به طور کلی استفاده از این کیت ها بسیار ساده بوده و فقط باید نوارهای کیت را در ظرفی حاوی ادرار قرار دهید یا مقداری از ادرار خود را روی آن بریزید. این کیت دو خط دارد که یکی از آنها خط کنترل است و نشان دهنده سالم بودن کیت است، و خط دوم خط آزمایش است. هنگامی که خط دوم تیره تر و یا همرنگ خط کنترل باشد یعنی میزان LH بالا رفته است.

  • توجه داشته باشید که قبل از انجام تست، مقدار زیادی آب و مایعات ننوشید تا از میزان دقت تشخیص این ابزار کاسته نشود.

بهترین زمان استفاده از کیت تخمک گذاری:

زمان تخمک گذاری از فردی به فرد دیگر متفاوت است. بهتر است خانمهایی که سیکل های مرتب دارند از روز 11 سیکل روزی یکبار ازکیت تخمک گذاری استفاده کنند. بیشترین میزان لقاح و باروری در روز مثبت شدن تست و روز قبل از آن است.البته در افرادی که سیکلهای نامرتبی دارند ( افراد مبتلا به تخمدان پلی کیستیک ) هم قابل استفاده ولی صحت آن نامشخص است.زمانی که تست مثبت شد دیگر نیازی به تکرار ان در همان روز و یا روزهای دیگر نیست.ساعت استفاده از کیت بهتر است در یک ساعت مشخص در هر روز و بین ساعت 10 صبح تا 8 شب باشد.

تعیین زمان تخمک گذاری با کیت LH:

تخمک گذاری حدود 36-16 ساعت پس از افزایش هورمون LH درادرار رخ می دهد و بیشترین شانس باروری با استفاده از کیت های تخمک گذاری در همان روز و روز بعد از مثبت شدن کیت وجود دارد. داشتن رابطه جنسی در این روزها می تواند شانس بارداری موفقیت آمیز را بالا ببرد.

کیت تخمک گذاری و تعیین جنسیت :

شاید این سؤال برای شما هم پیش امده باشد که ایا کیت تخمک گذاری جهت تعیین جنسیت کارایی دارد؟
زمان بندی رابطه جنسی جهت تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری روش مطمئن و دقیقی نیست . اما برای افرادی که میخواهند از روشهای غیر قطعی و تخمینی مانند تغذیه و زمان بندی رابطه جنسی برای تعیین جنسیت استفاده کنند ، برای پیش بینی زمان تخمک گذاری مفید خواهد بود.البته توصیه پزشکان متخصص زنان و نازایی جهت تعیین جنسیت ، استفاده از روشهای قطعی تر مانند آی یو آی و آی وی اف ( پی جی دی ) می باشد.

کیت تخمک گذاری منفی:

اگر در چند سیکل از کیت تخمک گذاری استفاده کرده ولی نتیجه تست منفی می شود به این معناست که تخک گذاری رخ نمیدهد و یا بطور نامنظم اتفاق می افتد . این حالت در افرادی که تنبلی تخمدان و یا نارسایی تخمدان دارند ممکن است وجود داشته باشد. در اینصورت به بهترین متخصص زنان و نازایی مراجعه کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید